FIZJORYTM

Fizykoterapia – Strzelce Opolskie, Jemielnica i okolice

Jesteśmy placówką oferującą szeroki wachlarz zabiegów z zakresu fizykoterapii w okolicach Strzelec Opolskich. Do naszego gabinetu w Jemielnicy, do którego dojedziesz samochodem ze Strzelec w 10 minut, zapraszamy także mieszkańców z okolic. Fizykoterapia to metoda leczenia opierająca się na działaniu czynników fizycznych, którą stosujemy zwykle wspomagająco do rozmaitych terapii. Ma na celu usunięcie lub zmniejszenie dolegliwości bólowych, stanów zapalnych oraz obrzęków. Bywa uzupełnieniem leczenia m.in. w ramach wykonywanej przez nas terapii manualnej koło Strzelec Opolskich. Znajduje zastosowanie np. w terapii stanów zapalnych, które są efektem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz leczeniu wysięków po urazach.

Zabiegi fizykoterapeutyczne pobudzają tkanki do regeneracji i odbudowy, a układ odpornościowy do wzmożonej pracy. Wpływają na poprawę krążenia, redukcję napięcia mięśniowego, a także eliminację zrostów oraz blizn. Stanowią istotny element w procesie usprawniania mięśni oraz zwiększania ruchomości stawów. Poza zwyrodnieniami, obrzękami i stanami zapalnymi są stosowane w przypadku reumatyzmu, nerwobólów, stłuczeń, trudno gojących się ran, zaników mięśniowych, zaburzeń krążenia obwodowego. Warto zaznaczyć, że do zabiegów z zakresu fizykoterapii kwalifikuje lekarz lub fizjoterapeuta, uwzględniając stan zdrowia pacjenta – w tym ewentualne przeciwwskazania.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów fizykoterapeutycznych?

Fizykoterapia, podobnie jak inne zabiegi fizjoterapeutyczne, jest niezwykle przydatna w leczeniu wielu schorzeń, jednak są choroby, które mogą uniemożliwiać korzystanie z jej dobroczynnego działania. W jej przypadku mamy do czynienia z oddziaływaniem bodźców fizycznych na organizm. Są to bodźce różnego typu: elektryczne, magnetyczne, świetlne, dźwiękowe, termiczne, wodne. Dlatego też w obrębie fizykoterapii wyróżnia się obszary: elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo i zimnolecznictwo (składające się na termoterapię) oraz wodolecznictwo (hydroterapię).

Przykładowymi przeciwwskazaniami do elektroterapii są: wszczepione urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), krwawienia, epilepsja, choroby nowotworowe. Magnetoterapia także nie jest wskazana m.in. dla pacjentów z rozrusznikiem serca, implantami metalowymi, nowotworami, a także dla kobiet w ciąży. Pacjentom z ostrymi stanami zapalnymi skóry i tkanek miękkich, niewydolnością krążeniową i tendencją do krwawień nie zaleca się zaś zabiegów z zakresu światłolecznictwa. Choroba Basedowa i ostre stany zapalne w jamie brzusznej to zaś niektóre z przeciwwskazań do hydroterapii.

Jakie zabiegi z zakresu fizykoterapii znajdują się w naszej ofercie?

Świadczymy pełen zakres zabiegów z zakresu fizykoterapii. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, który jest obsługiwany przez fachową kadrę. Niezależnie od tego, czy fizykoterapia stanowi metodę towarzyszącą terapii innego typu, czy też jest wiodącym elementem leczenia, przed rozpoczęciem zabiegów przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz badanie fizykalne. Analizujemy także wyniki badań obrazowych, dostarczonych przez pacjentów. Warto wspomnieć, że niektóre zabiegi fizykoterapeutyczne mogą stanowić uzupełnienie znajdującej się w naszej ofercie rehabilitacji dzieci w Strzelcach Opolskich. Zapraszamy do kontaktu! Do fizykoterapii wykorzystujemy m.in. takie zabiegi, jak:

  • galwanizacja,
  • prądy diadynamiczne,
  • prądy Kotz’a,
  • prądy interferencyjne,
  • jonoforeza,
  • elektrostymulacja Tens,
  • ultradźwięki,
  • laseroterapia,
  • lampa lecznicza do naświetlań,
  • jonoforeza.
Fizjorytm logo

Kontakt

Godziny Otwarcia

Pn-Pt: 8:00 -18:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte