FIZJORYTM

Rehabilitacja dzieci Strzelce Opolskie – gabinet rehabilitacyjny w Jemielnicy

Interesują Cię usługi z zakresu rehabilitacji dzieci w Strzelcach Opolskich? Zapraszamy do oddalonej tylko o 7,3 km Jemielnicy. Ze względu na dogodną lokalizację i szybki dojazd ofertę kierujemy zarówno do mieszkańców Strzelec, jak i okolicznych miejscowości. Oddziaływania rehabilitacyjne są bardzo istotne zarówno w przypadku dzieci po urazach, jak i wykazujących zaburzenia neurologiczne i w rozwoju psychoruchowym – które zwykle zaczynają pojawiać się w ciągu pierwszego roku życia. Poza terapią niemowląt prowadzimy także rehabilitację dzieci starszych, m.in. w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ma ona na celu m.in eliminację różnych nieprawidłowości i profilaktykę schorzeń układu ruchu, ponadto redukcję napięć strukturalnych oraz edukację w zakresie rozwijania zdrowych nawyków, które dotyczą prawidłowej postawy.

Jakie schorzenia są wskazaniem do rehabilitacji dzieci?

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich problemów zdrowotnych, które stanowią bezpośrednie wskazania do rehabilitacji dziecięcej. Dlatego skupimy się na tych, z którymi spotykamy się najczęściej w pracy z małymi pacjentami. Są to zarówno wrodzone, jak i nabyte zaburzenia układu ruchowego i postawy, wynikające także z chorób genetycznych, a także pojawiające się wyłącznie przed lub w czasie okresu dojrzewania (przykładem jest jałowa martwica kręgosłupa, czyli choroba Scheuermanna). Warto podkreślić, że w naszej ofercie znajdują się też wkładki ortopedyczne, które są wykorzystywane w profilaktyce i korekcji wad stóp, także u dzieci. Wykonujemy je na zamówienie – po przeprowadzeniu kompletu badań. Prowadzimy terapię dzieci z takimi problemami, jak:

 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • wady postawy,
 • skoliozy,
 • stany po operacjach korygujących skoliozy,
 • stany po złamaniach, urazach i operacjach,
 • stany po chorobach nowotworowych,
 • choroba Scheuermanna,
 • zespoły genetyczne (Downa, Zespół Pradera-Williego, Zespół DiGeorge’a i inne),
 • obniżone i podwyższone napięcie mięśniowe,
 • wady stóp: stopy płasko-koślawe, przywiedzeniowe, sierpowate, piętowe, końsko-szpotawe, płaskostopie,
 • wady kolan : koślawe, szpotawe.

Jakie metody stosujemy w rehabilitacji dzieci?

Podstawę do stworzenia programu rehabilitacji stanowi zawsze dokładny wywiad i badanie dziecka. Wykonujemy także badania w kierunku wykrywania wad postawy – m.in. skoliozy, która jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń u dzieci w wieku szkolnym oraz skutkuje nie tylko problemami w sferze ruchu, ale też dolegliwościami ze strony układu nerwowego czy trawiennego. W rehabilitacji dzieci wykorzystujemy elementy oferowanej przez nas także terapii manualnej koło Strzelec Opolskich, ponadto metody neurorozwojowe (m.in. Bobath, Vojta) oraz PNF, który poza rehabilitacją mózgowego porażenia dziecięcego znajduje zastosowanie w terapii schorzeń układu kostno-mięśniowego, w tym wad kolan, pleców i stóp. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rehabilitacji dzieci w Strzelcach Opolskich, a dokładnie – do naszego gabinetu w Jemielnicy!

Fizjorytm logo

Kontakt

Godziny Otwarcia

Pn-Pt: 8:00 -18:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte